Znajomość rytmu płodności i stosowania naturalnych metod planowania rodziny dla małżonków ma wiele zalet w wielu płaszczyznach: religijnej, miłości, zdrowia, ekonomii.

Religia
?żyjąc w zgodzie z naturą szanują prawo Boże naturalne;
?zyskują spokój sumienia, gdyż prowadzą życie małżeńskie zgodnie z normą religijną, mogą żyć w łasce uświęcającej;
?mogą czuć się współpracownikami Boga przy przekazywaniu życia, ufają Jego planom;
?nie rozdzielają podwójnej funkcji aktu małżeńskiego: jest on wyrazem jedności i płodności

Czytaj więcej...

 

Naturalne Planowanie Rodziny jest najzdrowszą metodą regulacji poczęć a jednocześnie sposobem na umacnianie miłości małżeńskiej i szacunku wobec płodności, która jest darem.

NPR jest wykorzystaniem wiedzy i umiejętności samoobserwacji objawów płodności pojawiających się podczas cyklu miesiączkowego i dostosowania czasu współżycia do planów prokreacyjnych. (prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan ? Dyrektor Szpitala Ginekologiczno ? Położniczego im. Świętej Rodziny w Warszawie).

Odwiedź poradnię, gdy:

?        

Czytaj więcej...

Thomas W. Hilgers

Prawdziwa alternatywa dla zapłodnienia in vitro

Niedawno pewna kobieta z południowej Kalifornii urodziła ośmioraczki. Dzieci te zostały poczęte za pomocą techniki laboratoryjnej, powszechnie znanej jako zapłodnienie in vitro. Nasienie nieznanego dawcy zmieszano z komórkami jajowymi owej kobiety w szalce Petriego, wskutek czego doszło do połączenia plemników z komórkami jajowymi, a w konsekwencji ? do zapoczątkowania rozwoju nowych istot ludzkich. Kilka miesięcy później nastąpił przedwczesny poród. Media donoszą, iż dzieci ?czują się dobrze?, nie przedstawiając jednak rzeczywistych faktów, związanych z ryzykiem, przed jakim stoją owe noworodki ? poczęte w warunkach sztucznego zapłodnienia i przedwcześnie urodzone. 

Czytaj więcej...

Termiczna ? polega na codziennym mierzeniu i zapisywaniu temperatury.

Billingsa ? codzienna regularna obserwacja śluzu.

Objawowo ? termiczna ? polega na analizie różnych wskaźników płodności, co pozwala na precyzyjne określenie czasu płodności i niepłodności w cyklu.

Podwójnego sprawdzenia ? wieloobjawowa, w metodzie tej kobieta obserwuje: temperaturę, śluz, bada szyjkę macicy i prowadzi obliczenia.

Niezależnie od tego , jaka metodę naturalną chcesz poznać i stosować, skorzystaj z porady Nauczyciela Naturalnego Planowania Rodziny.

W Poradni przyjmują osoby należące do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny ? Oddział w Radomiu, posiadające państwowy Dyplom Nauczyciela Naturalnego Planowania Rodziny.

 

Czytaj więcej...

Zacznij od zaplanowania 7 kroków.

1.    

  Zażywaj codziennie kwas foliowy w dawce 0,4 mg
kwas foliowy jest witaminą, która może uchronić Twoje dziecko przed bardzo poważnymi wadami wrodzonymi takimi jak bezmózgowie i rozszczep kręgosłupa. Ponieważ wady te powstają w pierwszym miesiącu po zapłodnieniu, zanim kobieta zda sobie sprawę z tego, że zostanie matką, ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego przed zajściem w ciążę i w pierwszych miesiącach ciąży.

Czytaj więcej...

Naturalne planowanie rodziny to umiejętność obserwowania, zapisywania i oceny zmian zachodzących w organizmie kobiety podczas cyklu miesiączkowego. U kobiety występują naprzemiennie cykliczne okresy płodności i niepłodności z charakterystycznymi objawami, które dają się zauważyć (śluz, temperatura). Para małżeńska obserwując i oceniając te objawy, ma możliwość ustalenia, czy u żony występuje okres płodności, czy niepłodności. Jeśli małżonkowie pragną dziecka, podejmują współżycie w okresie największej płodności, jeśli natomiast chcą odłożyć poczęcie, powstrzymują się w tym czasie od kontaktów płciowych.

 

Czytaj więcej...