Misje Kanoniczne

Misje Kanoniczne Doradców Życia Rodzinnego na lata 2015 – 2016            

 

Lp.

Imię i nazwisko doradcy życia rodzinnego

Miejscowość, w której znajduje się poradnia

Parafia

1.

Baran Aneta

Kuczki

św. Józefa

2.

Białecka Elżbieta

Żarnów

św. Mikołaja

3.

Błazik Grażyna

Radom

Matki Odkupiciela, Św. Rafała

4.

Bodo Barbara

Jastrząb

św. Jana Chrzciciela

5.

Cieślak Maria

Głowaczów

św. Wawrzyńca

6.

Chojak Elżbieta

Skarżysko Kamienna

MB. Ostrobramskiej

7.

Chojnacka Krystyna

Czermno

św. Mikołaja

8.

Chomicz Maria

Opoczno

Podwyższenia Krzyża św.

9.

Chudzik Urszula

Jedlińsk

św. Piotra i Andrzeja

10.

Czyż Iwona

Radom

św. Stefana

11.

Dąbrowa Anna

Bliżyn

Św. Ludwika

12.

Dębińska Izabela

Tomaszów Mazowiecki

św. Marcina

13.

Duda Ewa

Radom

ONMP

14.

Durlik Czesława

Czarna

Nawiedzenia NMP

15.

Falińska Jolanta

Młodocin

św. Zofii

16.

Farbiś Justyna

Makowiec

Wniebowzięcia NMP

17.

Florek Bogumiła

Lisów

Nawiedzenia NMP

18.

Gajda Wioletta

Kozienice

św. Rodziny

19.

Gizińska Beata

Góra Puławska

św. Wojciecha

20.

Gil Małgorzata

Radom

Św. Pawła Apostoła

21.

Gilowska Longina

Tarłów i Lipsko

św. Trójcy

22.

Górecka Iwona

Bierwce

Niepokalanego Serca NMP

23.

Goszcz Małgorzata

Nieznamierowice

św. Andrzeja

24.

Gudowicz Maria Beata

Opoczno

Podwyższenia Krzyża Św.

25.

Ignacak Anna

Starachowice

Niepokalanego Poczęcia NMP, MB Nieustającej Pomocy

26.

Jabłońska Beata

Grabowiec

św. Mikołaja

27.

Janik Ewa

Radom

św. Józefa Oblubieńca NMP

28.

Jaworska Jolanta

Sławno k/Opoczna

Wniebowzięcia NMP

29.

Kacprzak Monika

Radom

Św. Teresy

30.

Kaszo - Stanik Katarzyna

Radom

Św. Jana

31.

Koczubiej Paulina

Starchowice

Najświętszego Serca Jezusowego

32.

Koszarski Konstanty

Pawłów

Św. Jana

33.

Kozieł Bożena

Wysokie Koło

NMP Królowej Różańca Świętego

34.

Kramarska Małgorzata

Orońsko,  Szydłowiec

Wniebowzięcia NMP, św. Zygmunta

35.

Krzosek Dorota

Jastrzębia, Radom

Zwiastowania NMP, MB Miłosierdzia

36.

Kuźnia Iwona

Rozniszew

Narodzenia NMP

37.

Kwaśkiewicz Elżbieta

Radoszyce

św. Apostołów Piotra i Pawła

38.

Kwaśkiewicz Mariusz

Radoszyce

św. Apostołów Piotra i Pawła

39.

Lesiak Maria

Młodocin

św. Zofii

40.

Łomża Jadwiga

Klwów

św. Macieja

41.

Ługowska Kościug Joanna

Kozienice

Św. Krzyża, św. Rodziny

42.

Maj Iwona

Skarżysko Kamienna

NSJ

43.

Majcher Bożena

Chybice

św. Małgorzaty

44.

Majdańska Krystyna

Radom

św. Jadwigi

45.

Maksym Agnieszka

Pionki

Św. Barbary

46.

Marchewka Urszula

Radom

św. Łukasza

47.

Mazur Justyna

Opoczno

św. Bartłomieja

48.

Mazur Wiesław

Opoczno

św. Bartłomieja

49.

Molik Ewa

Odechów

Zwiastowania NMP

50.

Morawska Jadwiga

Paradyż

Przemienia Pańskiego

51.

Mortka Agnieszka

Przytyk

Podwyższenia Krzyża Świętego

52.

Murawska Marzena

Pionki

NMP Królowej Polski

53.

Nawrocka Zofia

Przysucha

Św. Jana

54.

Niedziela Jadwiga

Skaryszew

Św. Jakuba

55.

Nowak Barbara

Jasieniec Iłżecki

MB. Różańcowej

56.

Nowak Ryszard

Jasieniec Iłżecki

MB. Różańcowej

57.

Nowakowska Maria

Końskie

Chrystusa Odkupiciela

58.

Oczkowska Elżbieta

Starachowice

MB. Częstochowskiej

59.

Olszewska Magdalena

Potworów

św. Doroty

60.

Olszewski Sławomir

Potworów

św. Doroty

61.

Orzechowska Elżbieta

Starachowice

św. Trójcy

62.

Orzechowski Jacek

Starachowice

św. Trójcy

63.

Ostatek Anna

Radom

Św. Rodziny

64.

Pawelec Bożena

Radom

Św. Urszuli Ledóchowskiej

65.

Piasek Beata

Zakrzew

św. Jana Chrzciciela

66.

Piechurska Krystyna

Jedlnia Kościelna

św. Mikołaja

67.

Piątek Teresa

Radom

Chrystusa Nauczyciela

68.

Prasał Małgorzata

Końskie

św. Mikołaja

69.

Ptasińska Edyta

Starachowice

Wszystkich Świętych

70.

Pyzara Katarzyna

Pelagów

MB. Częstochowskiej

71.

Romanik Agnieszka

Przysucha

Miłosierdzia Bożego

72.

Rus Bożena

Radom

Chrystusa Króla

73.

Rus Tomasz

Radom

Chrystusa Króla

74.

Rut Agnieszka

Stąporków

Wniebowzięcia NMP

75.

Rut Tomasz

Stąporków

Wniebowzięcia NMP

76.

Ryciak Maria

Tomaszów

św. Jadwigi

77.

Sabat Surdy Ewa

Mirzec

św. Leonarda

78.

Sałek Bożena

Radom

Bł. Annuarity

79.

Skoczek Teresa

Radom

MB Królowej Świata

80.

Smolarek Teresa

Opoczno

św. Bartłomieja

81.

Sołkiewicz Anita

Suchedniów

Św. Andrzeja

82.

Stachniak Teresa

Zwoleń

Podwyższenia Krzyża Świętego.

83.

Stachurska Anna

Gielniów

Bł. Władysława z Gielniowa

84.

Stani Julita

Radom

św. Kazimierza, MB Częstochowskiej

85.

Stanik Bernadeta

Radom

Świętego Krzyża

86.

Szafrańska Zofia

Przedbórz

św. Aleksego

87.

Szymczyk Edyta

Stanowiska

św. Jakuba

88.

Świderska Renata

Radom

Opatrzności Bożej

89.

Traczyńska Teresa

Sienno

św. Zygmunta

90.

Urban Małgorzata

Koszary, Iłża

św. Andrzeja, Wniebowzięcia NMP

91.

Wakuła Aneta

Wierzbica

św. Stanisława

92.

Wawrzyńczk - Pawul Małgorzata

Drzewica

św. Łukasza

93.

Węglarska Anna

Zajączków

Najświętszego Serca Jezusowego

94.

Wieteska Justyna

Stromiec

św. Jana Chrzciciela

95.

Wojutyńska Elżbieta

Białobrzegi

Św. Trójcy

96.

Wrońska Julita

Mroczków

Św. Rocha

97.

Wrzesień Ewa

Skrzyńsko

św. Wojciecha

98.

Zalewska Grażyna

Radom

św. Alberta

99.

Zawadzka Edyta

Kozienice

Św. Krzyża, św. Rodziny

100.

Zawisza Jolanta

Gadka

św. Piotra i Pawła

101.

Zawisza Ireneusz

Gadka

św. Piotra i Pawła

102.

Żychlińska Alicja

Radom

Chrystusa Dobrego Pasterza, NSJ

103.

Żyła Alicja

Małęczyn

św. Andrzeja

 

 

 

Wykaz Parafialnych Poradni Rodzinnych w Diecezji Radomskiej

 http://www.dr.radom.opoka.org.pl/images/template-content/line.jpg


 

Lp.

Miejscowość

Parafia

dni

godziny

Dekanat czarnecki

 

1.

Czarna

 

Nawiedzenia NMP

I niedziela miesiąca

16-18

2.

Mroczków

 

Św. Rocha

po uzgodnieniu

z narzeczonymi

 

3.

Stąporków

 

Wniebowzięcia NMP

II sobota miesiąca

18-20

Dekanat czarnoleski

 

4.

Garbatka

 

Nawiedzenia NMP

II piątek miesiąca

18.30-20

5.

 

6.

Wysokie Koło

 

Wygoda

 

NMP Królowej Różańca Św.

 

Niepokalanego Poczęcia NMP

II, IV piątek

 

po uzgodnieniu z narzeczonymi

16-18 czas letni

 

 

Dekanat drzewicki

 

7.

Drzewica

 

Św. Łukasza

I, III sobota miesiąca

10-12

8.

Gielniów

 

Bł. Władysława

I, III sobota miesiąca

17-18

9.

Klwów

 

Św. Macieja

II, IV sobota miesiąca

9-12

10.

Nieznamierowice

 

Św. Andrzeja

niedziela

10-12

11.

Rusinów

 

Św. Piotra i Pawła

II, IV niedziela miesiąca

10-12

Dekanat głowaczowski

 

12.

Głowaczów

 

Św. Wawrzyńca

niedziela wg umowy

12.30-13.30

13.

Rozniszew

 

Narodzenia NMP

niedziela

13-14

Dekanat iłżecki

 

14.

Iłża

 

Wniebowzięcia NMP

sobota

14-16 czas letni

po uzgodnieniu telefonicznym czas zimowy

15.

Jasieniec Iłżecki

 

MB Różańcowej

III piątek miesiąca

17-19

16.

Koszary

 

Św. Andrzeja Boboli

sobota

16-17.30

Dekanat jedliński

 

17.

Białobrzegi

 

Św. Trójcy

II, IV niedziela miesiąca

10-12

18.

Bierwce

 

Niepokalanego Serca NMP

III niedziela

10-12 czas letni

czas zim. wg umowy

19.

Jastrzębia

 

Zwiastowania NMP

ostatni wtorek miesiąca

17-19

20.

 

Jedlińsk

Św. Piotra i Andrzeja

I, III poniedziałek miesiąca

16-18

21.

 

Lisów

Nawiedzenia NMP

II piątek miesiąca

18-20

22.

Stromiec

 

Św. Jana

I niedziela miesiąca

10-12

Dekanat konecki

 

23.

Końskie

 

Św. Mikołaja

piątek

sobota

16-18

9-11

24.

 

Końskie

Chrystusa Odkupiciela

II niedziela miesiąca

IV poniedziałek

9-11

16-18

Dekanat kozienicki

 

25.

Kozienice

 

Św. Krzyża

sobota

16-18

26.

Kozienice

 

Św. Rodziny

I, III sobota miesiąca

16-18

Dekanat lipski

 

27.

Lipsko

 

Św. Trójcy

piątek

16-18

28.

Tarłów

 

Św. Trójcy

piątek

15-16.30

Dekanat opoczyński

 

29.

Opoczno

 

Św. Bartłomieja

wtorek

sobota

16-18

9-11

30.

Opoczno

 

Podwyższenia Krzyża Św.

piątek

18-20

Dekanat pionkowski

 

31.

Jedlnia Kościelna

 

Św. Mikołaja

II, IV wtorek miesiąca

16-18

32.

Pionki

 

Św. Barbary

poniedziałek

17-19

33.

Pionki

 

NMP Królowej Polski

I, III sobota miesiąca

9-11

Dekanat przedborski

 

34.

Czermno

 

Nawiedzenia NMP

środa

17-19

35.

Przedbórz

 

Św. Aleksego

II, IV niedziela miesiąca

9-11

36.

Stanowiska

 

Św. Jakuba

I czwartek miesiąca

16-17

Dekanat przysuski

 

37.

Przysucha

 

Św. Jana

I, III środa miesiąca

15-17

38.

Przysucha

 

Miłosierdzia Bożego

II, IV piątek

18-19

39.

Skrzyńsko

 

Św. Wojciecha

sobota

9-11

Dekanat przytycki

 

40.

Potworów

 

Św. Doroty

I sobota miesiąca

17-19.30

41.

Przytyk

 

Św. Krzyża

ostania niedziela miesiąca

17-19

Dekanat Radom centrum

 

42.

Radom

 

MB Miłosierdzia

II, IV środa miesiąca

II środa miesiąca

18.00-20.00 czas letni

18.00-20.00 czas zim.

43.

Radom

 

MB Królowej Świata

środa

I, III środa

18.15.20.15 czas letni

18.15.20.15 czas zim.

44.

Radom

 

Opieki NMP

poniedziałek

16.30 -19

45.

Radom

 

Św. Jana

III czwartek miesiąca

17-19

46.

Radom

 

Św. Urszuli Ledóchowskiej

I wtorek miesiąca

16-18 wg umowy

47.

Radom

 

Św. Rodziny

II, IV czwartek miesiąca

17.30-19.30

Dekanat Radom południe

 

48.

Młodocin

Św. Zofii

 

I środa miesiąca

17-19

49.

Pelagów

MB Częstochowskiej

 

I niedziela miesiąca

17-19

50.

Radom

 

Chrystusa Nauczyciela

 

czwartek

17-18

51.

Radom

 

Chrystusa Dobrego Pasterza

wtorek

17-19

52.

Radom

 

Św. Józefa Oblubieńca NMP

środa

16-18

53.

Radom

 

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

piątek

17-19

54.

Radom

 

Świętego Krzyża

 

I, III niedziela miesiąca

15-16.30

55.

Radom

Matki Odkupiciela

 

II, IV wtorek

18-20

Dekanat Radom północ

 

 

56.

Kuczki

Św. Józefa

 

I poniedziałek miesiąca

17-19

57.

Małęczyn

Św. Andrzeja

 

I, IV wtorek miesiąca

17-18

58.

Radom

 

Bł. Annuarity

 

środa

18.30-19.30

59.

Radom

 

Chrystusa Króla

 

wtorek

19-21

60.

Radom

 

Św. Jadwigi Królowej

 

poniedziałek

18.30-20

61.

Radom

Św. Łukasza

 

wtorek

16.30-18

Dekanat Radom wschód

 

62.

Makowiec

 

Wniebowzięcia NMP

I poniedziałek miesiąca

17-18

63.

Odechów

Zwiastowania NMP

 

I, IV niedziela

10-12

64.

Radom

 

Św. Brata Alberta

 

poniedziałek

18-20

65.

Radom

 

Św. Rafała

 

piątek

18-20

66.

Radom

 

Św. Stefana

 

środa

17-19

67.

 

Radom

Najświętszego Serca Jezusowego

środa

17-19

68.

Radom

Św. Pawła Apostoła

 

sobota

16-18

69.

 

Skaryszew

Św. Jakuba

wtorek

16-18

70.

 

Tomaszów

Św. Jadwigi

I sobota miesiąca

17-19

Dekanat Radom zachód

 

71.

 

Radom

Św. Kazimierza

I, II wtorek

18.30-20

72.

 

Radom

MB Częstochowskiej

środa

18.30-20 wg umowy

73.

 

Zakrzew

Św. Jana

wg umowy z narzeczonymi

wg umowy

Dekanat radoszycki

 

74.

 

Radoszyce

Św. Piotra i Pawła

I, III piątek miesiąca

18-19

Dekanat sienneński

 

75.

 

Aleksandrów

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

I, III sobota miesiąca

16-17

76.

 

Grabowiec

Św. Mikołaja

I niedziela miesiąca

9-11 wg umowy

77.

 

Sienno

Św. Zygmunta

I, III wtorek miesiąca

17-18

Dekanat skarżyski

 

78.

 

Bliżyn

Św. Ludwika

II, IV piątek miesiąca

16.30 -18 czas letni

czas zim. wg umowy

79.

 

Skarżysko Kamienna

Św. Brata Alberta

II, IV środa miesiąca

17-18.30 wg umowy

80.

 

Skarżysko Kamienna

Św. Józefa

II, IV środa miesiąca

16-17 wg umowy

81.

 

Skarżysko Kamienna

MB Ostrobramskiej

wtorek

16-19

82.

 

Skarżysko Kamienna

Najświętszego Serca Jezusowego

środa

17-20

83.

 

Skarżysko Kościelne

Św. Trójcy

II, IV piątek miesiąca

18-19

84.

 

Suchedniów

Św. Andrzeja

piątek

17-19

Dekanat Starchowice południe

 

85.

Chybice

 

Św. Małgorzaty

I niedziela miesiąca

9-10 wg umowy

86.

Pawłów k/Starachowic

 

Św. Jana

I, IV niedziela miesiąca

10.30-12.30

87.

Starachowice

 

Niepokalanego Poczęcia NMP

I, III wtorek miesiąca

17.30 18.30

88.

Starachowice

 

MB Nieustającej Pomocy

czwartek

17-18

Dekanat Starachowice północ

 

89.

Gadka

 

Św. Piotra i Pawła

po uzgodnieniu z narzeczonymi

wg umowy

90.

Mirzec

 

Św. Leonarda

piątek

17-18

91.

Starachowice

 

Św. Trójcy

czwartek

16-18

92.

Starachowice

 

NSJ

poniedziałek

17-18

93.

Starachowice

 

Wszystkich Świętych

I, III sobota miesiąca

10.30-11.30

94.

Starachowice

 

MB Częstochowskiej

ostatni piątek miesiąca

17-18

95.

Wąchock

 

Św. Floriana

II i IV piątek miesiąca

18.30-20.30

Dekanat szydłowiecki

 

96.

Orońsko

 

Wniebowzięcia NMP

I, III wtorek miesiąca

17-18

97.

Szydłowiec

 

Św. Zygmunta

II, III, IV piątek miesiąca

17-19

Dekanat tomaszowski

 

98.

Tomaszów Mazowiecki

 

Św. Marcina

IV sobota miesiąca

10-11

 

99.

Zajączków

 

NSJ

niedziela

8.45-10

Dekanat wierzbicki

 

100.

Jastrząb

 

Św. Jana

II niedziela miesiąca

9-11

101.

Wierzbica

 

Św. Stanisława

I, III poniedziałek miesiąca

18-20

Dekanat zwoleński

 

102.

 

Góra Puławska

Św. Wojciecha

I, III środa

17-18

103.

Zwoleń

Podwyższenia Krzyża Św.

 

wtorek

15.30-18

Dekanat żarnowski

 

104.

Sławno k/Opoczna

 

Wniebowzięcia NMP

niedziela

9.30- 11

105.

Wielka Wola

Przemienienia Pańskiego

 

II, IV piątek miesiąca

18-20

 

 

 

 

Wykaz Parafialnych Poradni Rodzinnych Diecezji Radomskiej w dekanatach radomskich

 

Czytaj więcej...

Doradcy życia rodzinnego

DORADCY ŻYCIA RODZINNEGO

 

W parafialnych poradniach rodzinnych funkcję doradcy życia rodzinnego pełnią osoby, działające na podstawie misji biskupa diecezjalnego. Doradcą życia rodzinnego może być osoba - kobieta lub małżeństwo sakramentalne w wieku 25-60 lat (HV 26, DDR 40). W swojej posłudze doradcy powinni kierować się katolicką wizją osoby, małżeństwa i rodziny (EV 88). Powinni posiadać odpowiednie wykształcenie w zakresie teologii małżeństwa i rodziny, właściwą formację religijną. Doradcy powinni odznaczać się także pozytywnymi cechami osobowości, jak: wyobraźnia psychologiczna, spostrzegawczość, dojrzałość uczuciowa, wolność od uprzedzeń i fanatyzmu, tolerancja wobec innych oraz właściwa hierarchia wartości[1]. Doradca powinien prawidłowo funkcjonować we własnym życiu rodzinnym i zawodowym.

Czytaj więcej...

Parafialne Poradnie Rodzinne

PARAFIALNE PORADNIE RODZINNE

 

Parafialna Poradnia Rodzinna winna istnieć przy każdej parafii (por. DDR 38, PŻMR 42,45,65). W szczególnych przypadkach, za zgodą biskupa diecezjalnego, poradnia może istnieć przy kilku parafiach, czy na terenie dekanatu. Wskazanym jest, aby poradnia była zorganizowana przy sanktuariach, gdzie liczniej uczęszczają pielgrzymi. Funkcjonowanie poradni, wynagrodzenie doradców spoczywa na proboszczu parafii, gdzie funkcjonuje poradnia.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie

PARAFIALNE PORADNICTWO RODZINNE – WPROWADZENIE

We współczesnym świecie istnieje potrzeba dobrego przygotowania narzeczonych do zawarcia małżeństwa oraz wspierania małżonków w rozwiązywaniu problemów małżeńskich i rodzinnych. Z wieloma problemami ludzie sami nie mogą sobie poradzić. Wobec narastających zagrożeń małżeństwa i rodziny poradnie rodzinne mają służyć narzeczonym w jak najlepszym przygotowaniu do małżeństwa oraz służyć małżonkom w rozwoju ich małżeństwa. Należy więc dążyć do powoływania sieci poradnictwa rodzinnego na płaszczyźnie parafii, dekanatu czy diecezji[1].

Czytaj więcej...