Jubileusz Małżeństw - Skarżysko Kamienna

6 listopada 2016r.

 

W Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej gromadzą się małżeństwa, które w tym roku obchodzą złote i srebrne jubileusze. Jubileusz małżeński jest szczególną okazją dla małżonków, aby w sposób szczególny podziękować Panu Bogu za dar wspólnie przeżytych lat, za wszystkie radości i smutki, które były udziałem tych małżonków oraz prośba, aby we wspólnej radości przeżyć dalsze lata. Jest to także okazja dania świadectwa innym małżeństwom, w jaki sposób realizować zobowiązania podjęte podczas składania przysięgi małżeńskiej w dniu ślubu.

Na spotkanie z całej diecezji przybyło 20 par, które w tym roku przeżywały 50 lat zawarcia sakramentu małżeństwa, oraz 10 par, które obchodziły 25 lecie zawarcia sakramentu małżeństwa.

Z tej okazji Mszy św. w bazylice przewodniczył bp Henryk Tomasik, który podziękował małżonkom za wspólnie przeżyte lata, za dawanie świadectwa życia w małżeństwie. Obecny był również ks. Sławomir Adamczyk - duszpasterz rodzin Diecezji Radomskiej.

Po Mszy św. w kaplicy małżonkowie zawierzyli dalsze swoje życie małżeńskie Matce Bożej. Na pamiątkę spotkania małżonkowie otrzymali od kustosza sanktuarium ks. Jerzego Karbownika pamiątkowe krzyże i dyplomy.